Môj nákup
Čakajte prosím

Prázdny košík

Akú batériu a nabíjačku?

Pokiaľ nie je u popisku tovare uvedené iné odporúčanie, používajte nabíjacie akumulátory NiMH o napätí 8,4V. Sú pre životnosť zbrane najvhodnejšie. Silnejší, teda 9,6V možno zvyčajne tiež použiť, ale sú skôr vhodné pre výkonnejšie zbrane so silnejšou pružinou a užívateľ musí počítať s mierne vyšším opotrebením vnútorných dielov zbrane.

Úzka skupina hráčov používa Li-Pol (Li-Ion) akumulátory, ktoré majú určite veľa výhod. Ak ste však začiatočník, alebo nechcete príliš riešiť zložitejšie údržbu, potom ho neodporúčame.

Dôležitým aspektom je potom tvar akumulátora. Volíme tak, aby sa vošiel do zbrane. V parametroch zbrane vždy uvádzame vhodný typ akumulátora vrátane odkazu na vhodný typ. Ak si nie ste s voľbou istí, kontaktujte nášho technika, ktorý je schopný príslušný typ akumulátoru vyskúšať priamo v zbrani.

V našej ponuke nájdete nabíjačky ako pre NiMH akumulátory, tak aj pre LiPol akumulátory. Ako sme uviedli vyššie, budeme sa sústrediť na nabíjačky pre NiMH akumulátory. Tie základné len akumulátor nabíja, ale samy sa nevypnú. Je teda dobré strážiť dobu nabíjania. Sú lacné, ale z užívateľského hľadiska to nie je pohodlné. Ako ideálny teda odporúčame nabíjačky tzv. Inteligentné, ktoré sa automaticky vypnú. Medzi najobľúbenejšie model patrí tento HN3020.

V čínskych zbraniach už zvyčajne akumulátory a nabíjačky sú, ale ich kvalita býva veľmi nízka. Sú určené iba na vyskúšanie zbrane. Nie sú pre svoju obmedzenú životnosť vhodné pre trvalé užívanie a neskoršiemu nabíjanie značkových batérií. Vrelo odporúčame pre správnu funkciu repliky zakúpiť kvalitnejšie akumulátor. Toto príslušenstvo je dodávané ako darček zdarma a nemožno ich reklamovať.